لیست دامنه ها

 936
 د آدامو، پيتر جيمز، 1956-م «تصويب اولی» 
 اعلام

د آدامو، پيتر جيمز، 1956-م

دکتر پيتر جيمز. د. آدامو پزشک و متخصص درمان به روش‌هاي طبيعي و محققي بين المللي است. کتاب اول وي، "تغذيه مناسب بر اساس گروه خون" از زمان چاپ به مدت سه سال متوالي در ليست کتاب‌هاي پر فروش سال بوده و به بيش از چهل زبان مختلف ترجمه گرديده است.

دکتر آدامو مدرک دکتراي "درمان به روش‌هاي طبيعي" (Naturopathic Doctorate) خود را در سال 1982 از کالج باستير واقع در سياتل، ايالت واشنگتون کسب کرد.

دکتر آدامو طي تحقيقاتش بر روي گروه خون و تغذيه، و درمان بيماريها به روش‌هاي طبيعي از سوي انجمن پزشکان به عنوان پزشک نمونه سال ???? شناخته شده است.

در سال ????، کتاب " تغذيه مناسب بر اساس گروه خون" از سوي صنايع کشور آمريکا به عنوان يکي از ده کتاب تاثير گذار بر سلامت معرفي گرديد، و دکتر آدامو به عنوان يکي از جذاب ترين نويسندگان کتابهاي سلامتي شناخته شد.

در سال ???? دکتر آدامو انستيتوي بررسي افراد بر اساس شخصيت را تاسيس نمود (IFHI) . در سال ???? آقاي دکتر آدامو اولين کنفرانس IFHI را به همراه ارائه مدرک برگزار نمود و پس از آن، اين کنفرانس هر شش ماه يکبار برگزار مي‌شد، که در طي کنفرانس وي به عنوان سخنگوي اصلي سخنراني مي‌نمود. اين کنفرانس‌ها بهترين و درخشان ترين چهره‌ها در زمينه تغذيه را مجذوب خود نموده است.

از سال ????، دکتر آدامو در دانشگاه بريج پورت مسئوليت تاسيس و نظارت بر اولين دوره مداواي فرد بر اساس درمان‌هاي طبيعي را بر عهده داشته است.

دکتر آدامو به بيش از 10 زبان کامپيوتري آشنا است و تا کنون 4 سيستم نرم افزاري پزشکي، 1 برنامه ساخت موسيقي و اختراعات متعدد مربوط به مکمل‌هاي تغذيه‌اي، آرايشي و عطر خلق کرده است.

دکتر آدامو داراي کمربند مشکي در هنرهاي رزمي (تاي چي و تانگ سو دو) است و اوقات فراغت خود را با نجاري، قايق راني و مرمت ماشين‌هاي قديمي مي‌گذراند. در حال حاضر، دکتر آدامو به همراه همسر و دخترانش ساکن کانکتيکات غربي است.

در مطالب بعدي، به معرفي تعدادي از کتابهاي آقاي دکتر آدامو که توسط شرکت جام نور طلايي ترجمه شده است، خواهيم پرداخت.

برچسب‌ها: دکتر آدامو, درمان به روش‌هاي طبيعي, تغذيه مناسب بر اساس گروه خون

تعريف؛ اين رژيم روشي است که به گروه خون فرد بستگي دارد. دکتر پيتر آدامو در کتابش به نام -براساس گروه خونتان رژيم بگيريد- اين ايده را که گروه خوني هر شخصي تعيين مي‌کند چه غذايي براي سلامت او مفيد يا مضر است را ارائه مي‌دهد.

رژيم گروه خوني، فهرست‌هاي بلندي از غذاها را که براي هر گروه خوني مفيدند را دربرمي گيرد. همچنين فهرست‌هاي غذايي شامل غذايي که هر گروه خوني بايد از آن دوري کند و غذاهايي که خنثي يا بدون ضرر هستند، مي‌باشند. دکتر آدامو گزارش مي‌دهد که اين رژيم بدين صورت است.

مزاياي رژيم گروه خوني؛

گروه خوني O

ازناهنجاري لختگي خون و وبيماري‌هاي التهابي مانند ورم مفصل، بزرگ شدگي غد? تيروييد، زخم معده و آسم جلوگيري مي‌کند.

گروه خوني A

خطر بيماري قلبي، سرطان، آنمي، ناهنجاري‌هاي کبد وکيسه صفرا وديابت نوع 1 را کاهش مي‌دهد.

گروه خوني B

خطر ديابت نوع 1، سندروم خستگي مزمن، ناهنجاري‌هاي سيستم ايمني مانند بيماري لوگريگ، لوپوس و اسکلرودرمي را کاهش مي‌دهد.

گروه خوني AB

خطر پيشرفت بيماري قلبي، سرطان و آنمي را کاهش مي‌دهد.

طبق نظر دکتر آدامو افرادي که گروه خوني شان A است از رژيم گياهي و گياه خواري سود مي‌برند. افرادي که گروه خونشان B است نسبت به گروه‌هاي ديگر خوني دربرابر فرآورده‌هاي لبني مقاوم ترند. در اين رژيم، هم گوشت و هم گياهان وهم فرآورده‌هاي لبني ديده مي‌شوند. گروه خوني AB که نوع کميابي است، (حتي امروزه کمتر از5 مردم جهان گروه خوني AB دارند) به عنوان گروه ترکيبي با توانايي‌هاي زياد مشخص مي‌شود.

دکترآدامو هم? غذاها را به 16 گروه تقسيم مي‌کند که عبارتند از:

•گوشت وماکيان، گوشت خوک و ماهي دريايي و صدف.

• تخم مرغ و لبنيات- شير، ماست، بستني و پنير.

•روغن‌ها و چربي ها- تمام روغن‌ها مانند کر? بادام زميني روغن بذرکتان، روغن کنجد و...

•آجيل و دانه ها- هم? آجيل‌ها (مغزها) و دانه‌ها.

•لوبيا وبنشن- تمام لوبيا‌ها ونخودها.

•حبوبات، جوي دوسر- جو، گندم، فلس‌هاي ذرت، برنج پف دار (برنجک) .

•نان‌ها و شيريني‌ها.

•غلات و ماکاروني -آرد، گندم سياه، رشته، اسپاگتي.

•سبزيجات- تمام سبزيجات، زيتون، فلفل و آووکادو.

•ميوه- ميوه‌هاي تازه، ميو? خشک و ميوه‌هاي کمپوتي.

•آب ميوه و مايعات­- هم? آب ميوه‌هاي تازه و غني شده.

•ادويه- همراه ادويه‌هاي تازه و خشک، شربت، خمير سويا، سس سويا و ديگر سس‌ها که لبني نيستند.

•چاشني ها- مايونز، خردل، سس گوجه، ژله، مربا، چاشني ترش و چاشني سالاد.

•چاي گياهي- هم? چاي‌هاي گياهي.

•مايعات متفرقه- قهوه، چاي سياه و سبز، آب‌هاي معدني، کولا- شراب، آب جو و نوشابه

درميان اين 16 گروه غذايي، او غذاي افراد را به غذاهاي چاق کننده، کاهش دهند? وزن، غذاهاي مفيد، غذاهاي خنثي و غذاهاي ممنوع تقسيم مي‌کند. اين روش رژيم براي هر گروه خوني منحصر به فرد و اختصاصي است. مثلاً جوجه براي افراد داراي خون O و A خنثي است و براي گروه‌هاي B و AB درميان غذاهاي پرهيزي است. نمون? ديگر محصولات گندمي است. دکتر آدامو مي‌گويد محصولات گندم براي گروه خوني O مفيد نبوده و بايد پرهيز شوند.

افراد گروه B هم بايد ازخوردن گندم بپرهيزند. به عبارت ديگر گندم براي گروه A مفيد و براي AB خنثي است. براي هر گروه خوني دستورالعمل‌ها و نمونه هايي وجود دارد.

عملکرد؛ رژيم‌هاي منطبق بر گروه خوني برپاي? اين حقيقت است که هم? غذاها داراي لکتين يا پروتئيني هستند که در خون مي‌تواند با آنتي باديها واکنش نشان دهد.

دکتر آدامو اکثر غذاها را آزموده و مشخص کرده چه گروه خوني عليه لکتين بيشتر غذاها واکنش نشان مي‌دهد. زماني که لکتين غذاي خاصي با گروه خوني واکنش مي‌دهد، فرآيندي به نام عمل دلمه شدن خون روي مي‌دهد.

به دنبال دلمه شدن، لکتين باعث مي‌شود خون چسبناک شود. دکتر آدامو معتقد است که اين سلول‌هاي خوني چسبناک باعث بروز برخي شرايط پزشکي مانند هضم و گوارش معيوب، مشکلات کبدي وکليوي، سردرد، ديابت، چاقي و بسياري بيماري‌هاي ديگر مي‌شوند.

براي وارونه کردن مشکلات که به وسيل? چسبندگي خون ايجاد شده‌اند، فرد بايد مصرف غذاهايي که باعث اين عمل مي‌شوند را کم يا قطع کند. دکتر آدامو غذاها را تست کرده و مشخص مي‌کند چه غذاهايي به طور وارونه با گروه‌هاي خوني وارد عمل مي‌شوند. با دنبال کردن رژيم گروه خوني، از غذاها و لکتين‌هاي صدمه زننده پرهيز مي‌شود تا سلامتي به دست آيد.

علاوه بر گروه‌هاي اصلي خون، گروه‌هاي فرعي خوني هم وجود دارند. اين‌ها عوامل ديگري هستند که در خون تان وجود دارند (RH بخشي از خون است که مشخص مي‌کند گروه خون مثبت است يا منفي) . عامل RH گروه خون به وسيل? رژيم تحت تأثير قرار نمي‌گيرد.

طبق نظر آدامو فوايد دنبال کردن اين رژيم براي افرادي که گروه خوني A دارند، شامل کاهش وزن، کاهش خطر بيماري قلبي، سرطان آنمي، ناهنجاري‌هاي کبد وصفرا و ديابت نوع 1 است. افرادي که گروه خوني B هستند درصورت دنبال کردن اين رژيم، به کاهش وزن و کاهش خطر بروز نوع 1 ديابت، سندروم خستگي مزمن و ناهنجاري‌هاي سيستم ايمني مانند لوگريگ، لوپوس و اسکلرودرمي دست مي‌يابند.

افرادي که خون AB دارند و اين رژيم را مي‌گيرند، وزن کم کرده و خطر بيماري قلب وعروق، سرطان و آنمي در آن‌ها کم مي‌شود. افرادي که گروه خوني O دارند و اين رژيم را دنبال مي‌کنند به کاهش وزن و پيشگيري از ناهنجاري‌هاي لختگي خون، بيماري‌هاي التهابي مانند ورم مفصل، بزرگ شدن تيروئيد، زخم معده و آسم دست مي‌يابند.

هشدارها؛ گروه خوني ويژگي ثابت فرد است و هرگز تغيير نمي‌کند ولي شرايط پزشکي زيادي وجود دارند که تغيير مي‌کنند مانند سن افراد. از اين رو ممکن است بيماري هايي مانند ديابت، فشارخون و بيماريهاي قلبي عروقي اتفاق بيافتد و ادامه مصرف برخي از مواد غذايي که درگروه خوني خاصي توصيه مي‌شده است درحال حاضر مضر باشد. به عبارت ديگر درصورت بروز تغيير‌هاي اشاره شده دربالا، چنانچه رژيم غذايي منطبق بر گروه خوني براي حفظ سلامتي مجاز نباشند، دنبال کردن آن مضر است.

بطور مثال اگر در يک گروه خوني توصيه به مصرف شير مي‌شود لازم است که فرد مبتلا به لاکتاز دفيشينسي نباشد زيرا نخواهد توانست شير را تحمل کند. برعکس محدود کردن مصرف شير در افراد منجر به کمبود کلسيم و بيماري‌هاي استخواني مي‌شود.

تأييد مي‌کنيم افرادي که بيماري هايي مانند ديابت، تصلب شرائين، نارسايي خطرناک کبدي و يا بيماري کليوي دارند نمي‌توانند رژيمي را مناسب با گروه خوني خود دنبال کنند.